Çiğ

Acai Kasesi

Acai Nedir?

Acai meyveleri Güney Amerika’ya özgüdür. Rengi kırmızımsı-mor renktedir ve karışık bir böğürtlen bitter çikolata tadı vardır. Bir süper besin olarak kabul edilirler, çünkü antioksidan içeriği en yüksek gıdalar arasındadırlar – yaban mersinden bile daha yüksek – ve yaşlanma karşıtı ve kilo vermeye yardımcıdır ayrıca doğal enerji arttırıcı olduğu düşünülmektedir.
Geçtiğimiz on yıl boyunca bu kadar çılgınca popüler olmaları şaşırtıcı değil. Ülkenizde mevcut değilse, Amazon aracılığıyla sipariş verebilirsiniz.

Malzemeler:

2 olgun muz,

1 su bardağı dondurulmuş karışık orman meyveleri,

Bir avuç bebek ıspanak,

1/3 su bardağı hindistan cevizi suyu (isteğe bağlı, eğer katı dokusu seviyorsanız, sıvı kullanmayın)

1 çay kaşığı maca tozu,

1 yemek kaşığı acai tozu

Dekorasyon: Dilimlenmiş muz, çarkıfelek meyvesi, yenilebilir çiçekler, adaçayı veya nane yaprağı, kenevir kalpleri, yaban mersini veya tercih ettiğiniz malzemeler.

Yapılışı:

1. Dekorasyon malzemeleri hariç tüm malzemeleri karıştırıcıya yerleştirin ve tamamen pürüzsüz olana kadar karıştırın. Kıvamı koyu ve kremsi olmalıdır.

2. Bir balu kabına * dökün, istediğiniz süslemeleri ekleyin.

3. Soğuk yiyin!

 

* Bu içerik Balubowls ile işbirliği kapsamında hazırlanmıştır. Balubowls’ta yaptığınız alışverişlerde% 10 indirim almak için “gurmevegan10” indirim kodunu kullanabilirsiniz. Dünya çapında kargo yapıyorlar.

No Comments

Leave a Reply