Yabani Otlar Rehberi

Gangnam Tops ( Deniz Ispanağı) Nedir, Nasıl Tüketilir?

Çıtır dokuya sahip ve tazelik hissi veren dekoratif ve yenilebilir sukulent görünümlü bitki. Gangnam Tops’ın taze tadı, semizotu anımsatan hafif acı bir tat ile birleşir.

Gangnam Tops salatalara veya sandviçlere lezzetli bir katkı yapar, ancak deniz yosunu, kereviz, enginar gibi deniz tadını anımsatan birden fazla içerikle iyi bir şekilde birleşir. Ayrıca kabak, rezene, fasulye, bakliyat ve patates ile de iyi gider.

Bitkiyi yenilebilir çiçek satan bazı üreticilerde bulabilir ya da tohumdan kendiniz yetiştirerek tüketebilirsiniz.
Ben bir kaç top aldıktan sonra yaprakların kapanmak üzere olduğunu farkettim, soğuk suya koyarak bir kaç saat beklettim ve yaprakların açıldığını farkettim. Hergün suyunu yenileyerek bir hafta kadar suda bekletmeye devam ettim.
Çok ince beyaz kökler vermeye başladılar. Toprağa diktim ve hergün azar azar suladım. Şu an tuttular ve oldukça sağlıklı görünüme sahipler.
Yemeklerime eklemek istediğimde küçük miktarlarda keserek kullanıyorum.

Hafif lezzetleri sayesinde tatlılarda kırmızı meyvelerle de iyi giderler.

Açık yeşil renk ve Gangnam tepelerinin kısa uzunluğu onları son derece dekoratif hale getiriyor. Özellikle İskandinav mutfağında çok hoş bir görünüm sağlıyorlar.

Bu bitkiyi New Nordic Meets Old Italian kitabımdaki vegan skagenröra ( deniz ürünleri, krema, limon ve dereotuyla yapılan bir tür isveç sosu, mezesi ) soslu makarna üzerine çalışırken keşfettim ve vazgeçmesi zor oldu.

Hemen hemen bir çok şeyle lezzetli bir kombinasyona dönüşebilen gangnam tops görünüm itibariyle de en zarif tabakları yaratma konusunda benim için olmazsa olmaz bir malzeme.

Vegan skagenröra soslu deniz kabuğu makarna (gangnam tops ile süslenmiş) – Tarifi New Nordic Meets Old Italian kitabımdan.

No Comments

Leave a Reply