Bilgi Kaynağı, Rehber

Kereviz Suyu Çılgınlığı

Kerevizin uzun bir süredir her türlü sağlık sorunu için kapsamlı iyileştirmeler yapma yeteneğine sahip olduğunu okudum, ancak pek dikkate almadım. İnsanların bir çok şeyi abarttığı bir dünyada yaşıyoruz. İlk başta hiçbir anlam ifade etmiyordu çünkü çoğunluğun izlediği her zaman yeni bir sağlık trendi var. Bu durumda neyin gerçekten işe yaradığını ve günlük rutinimize katmaya değer olup olmadığını bilmek zorlaşıyor.  Ama yakın arkadaşlarımdan ikisinin her sabah kereviz suyu denediğini ve inanılmaz derecede iyi hissettiğini duyduğumda, son zamanlarda popülerleşen kereviz çılgınlığına katılmaya karar verdim!

Kereviz suyunun faydaları nelerdir?

Kereviz, büyük bir alkali gıdadır. Merkezi sinir sisteminizi geri yükler, toksinleri ve zehirleri karaciğerinizden temizler, kan akışını arındırmaya yardımcı olur, sindirime yardımcı olur, sinirleri rahatlatır, kan basıncını düşürür ve cilt sorunlarını azaltır. Kereviz, kanın beslenmesine yardımcı olan A vitamini, magnezyum ve demir açısından zengindir. Kereviz suyu aynı zamanda organik sodyum içeriğinden de zengindir, yani eklemlerden kalsiyumu çökeltme ve böbreklerden güvenli bir şekilde elimine edilinceye kadar çözelti içinde tutma kabiliyeti vardır. Etkili bir doğal idrar söktürücüdür ve toksinleri vücuttan dışarı atma yeteneği ile birlikte şişmiş karın ve ödemleri de azaltır.

“Medical Medium’dan Williams, kereviz suyu için şunu söylüyor;“ içebileceğimiz en güçlü ve şifalı sebze sularından biridir. Her sabah aç karnına taze kereviz suyunun sadece 16 oz için,  sağlığınızı ve sindirimini bir hafta kadar kısa bir sürede değiştirebilir. ”

Sağlığımızdaki başarılı etkileri görebilmek için bu sihirli içeceği doğru kullanmak çok önemlidir.

– Sabah aç karnına saf kereviz suyu alın. Neden? Çünkü günün geri kalanında yediğiniz yiyeceklerin sindirimini güçlendirecektir.

-Tek başına içmeniz zorsa, blenderinize 1/2 limon suyu veya salatalık ve 400 ml su ilave edebilirsiniz. En iyi faydası kereviz suyu kendi başına tüketildiğinde olur. Meyve suyuna başka içerikler eklemek, onun tıbbi özelliklerini sulandırır.
Ama size çok sert gelirse, alışana kadar salatalık ile karıştırmaya başlayın.

-Ne kadar kullanmalı? Her gün 16 oz ideal miktardır. Bir büyük demet tipik olarak 16 oz meyve suyu yapar.

-Başka bir şey tüketmeden önce kereviz suyunu içtikten sonra en az 30 dakika bekleyin.

-Mümkün olduğunda organik kereviz kullanın. Normal kereviz kullanıyorsanız, sıkmadan önce iyice sıcak suda yıkayın.

-En iyi sonuç için hemen karıştırın.

Kereviz suyu içtiğimde zihnimde, bedenimde ve duygularımda inanılmaz sakinleştirici ve rahatlatıcı etki hissettim, ardından bu yazıyı yazmaya karar verdim. Genellikle birine bir şey önermeyi hoş bulmam, çünkü hepimiz farklıyız ama herkes için aynı olan bir şey var; her gün vücudumuz bağışıklık sistemimizde neler olduğuna dair bize sinyaller gönderir, bunları saçlarımızda, yüzümüzde, sindirimimizde, uykumuzda, enerjimizde, isteklerimizde görebiliriz.. Bireyler olarak hedefimiz vücudumuzun bize ne anlattığını bulmak olmalı. İhtiyaçlarınızı görmek için bedeni sezgisel olarak dinleyin. Kereviz suyuyla olan tecrübem muhtemelen sizinkiyle aynı olmayacak. Amacım vücudumu mümkün olan en iyi yiyecekle beslemek ve olabildiğince zehirli olmayan bir yaşam tarzı sürmek. Kereviz suyu ile, vücudumu içten dışa temizlediğimi hissediyorum! Bu yüzden sanıyorum bunu yapmaya devam edeceğim.:)

1 Comment

  • Reply elif September 24, 2019 at 10:43 am

    Güzel bir paylaşım olmuş verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

  • Leave a Reply