Kedi Pençesi Bitkisi Tozuyla Kakuleli Vişneli Çay

Cat’s Claw (Kedi pençesi), Güney Amerika ve Asya’daki yağmur ormanlarında yetişen ağaçların etrafını saran tropik bir asma çeşididir.

Cat’s Claw’un tıbbi formu, bitkinin kabuğundan ve kökünden elde edilir. Bazı kültürler bu çiçeğe “Yağmur Ormanılarının Kutsal Çiçeği” adını vermiştir.

Dahası, Peru’da, tıbbi bir kaynak olarak görülmekte ve korunmaktadır. Bitkinin en etkileyici etkilerinden biri, bilimsel olarak kanıtlanmış DNA onarım yeteneğidir. Benim ilgimi çeken ve bu ürünü tercih etmemdeki en etkili sebeplerden biri.

Ayrıca Cat’s Claw, bağışıklık sistemini uyaracak, kanser hücrelerini öldürecek ve virüslerle savaşabilecek kimyasallar içerir.

Malzemeler:

1/2 çorba kaşığı cat’s claw tozu ( kedi pençesi bitkisi tozu)

1/2 cup dondurulmuş vişne,

1/3 cup organik çilek,

1 ince dilim limon,

500ml içme suyu,

1,5 çorba kaşığı limon suyu,

3-4 taze nane yaprağı,

1/4 çay kaşığı kakule,

1 çorba kaşığı akçaağaç şurubu,

Buz küpleri

Yapılışı:

1.  500 ml içme suyunu kaynatın. Yarım çorba kaşığı cat’s claw tozunu demlik süzgecine yerleştirin. Kaynayan suyu üzerine dökün ve 5 dakika demlenmesi için bekleyin.

2.  İçine 1,5 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı akçaağaç şurubunu ekleyerek karıştırın ve bir şişenin içine süzün.

3. Şişeyi dolapta saklayarak soğutun.

4. Dondurulmuş vişne ve çileği blender’da küçük buz tozları haline gelene kadar karıştırın. Bir bardağa aktarın. Üzerine buz küplerini yerleştirin.

5. Soğuyan çayı dolaptan çıkarın ve bardağınıza dökün. Üzerine kakule, limon dilimi ve nane yapraklarını ekleyin.

6. Tadına bakın, arzu ederseniz 2 çay kaşığı daha akçaağaç şurubu ekleyerek soğuk tüketebilirsiniz.

Bu içerikte sponsor alınmıştır. Organik, Raw & Vegan Cat’s Claw tozunu %15 indirimle satın almak için  Green Market üzerinde “greengurme15” kodunu kullanabilirsiniz.
Ürün Peru’da üretilip Fransa tarafından import edilmiştir. 

No Comments

Leave a Reply